Mentorluk Programı

Mentorluk Programı Hakkında

GSÜ KAGEM Mentorluk Programı 2018 yılında hayata geçirilmiş olup, Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinin öğrenim gördükleri bölüm ile ilgili mesleklerde çalışan profesyonellerle bir araya gelmelerini sağlayan bir danışmanlık programıdır. Programın amacı GSÜ öğrencilerinin kendi potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olacak profesyonel kişiler ile bir araya gelmelerini sağlamaktır. Mentorlar ve menteeler arasında gerçekleşecek bu süreç paylaşımı farklı istihdam alanlarına ve iş hayatına ilişkin bilgi ve deneyimlerin aktarımını ve öğrencilerin vizyonlarına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Mentorluk Süreci Hakkında

Mentor ve mentee’lerin alacakları eğitim ile başlayan mentorluk süreci 6 ay sürmekte ve her ay en az 1 kere görüşmeyi içermektedir. Süreç takibi GSÜ KAGEM temsilcileri tarafından telefon ve elektronik posta yolu ile yapılmakta olup; sürecin sonunda mentor ve menteelerin doldurdukları form aracılığıyla sürecin değerlendirmesi gerçekleştirilmektedir.

Mentorluk Programına Başvuru Koşulları:

Mentee Adayları: Kariyeri için şimdiden çalışmaya başlamak isteyen; öğrenmeye ve gelişime açık, güvenilir ve sorumluluk sahibi 2. ve 3. sınıf öğrencileri programa başvurabilir.

Başvuruda İstenen Belgeler:

  • Özgeçmiş
  • Kariyer hedefleri ve geleceği ile ilgili motivasyon mektubu

Scroll to Top